Publikujemy pierwsze zdjęcia z zaćmienia Słońca – efekty wspólnych obserwacji prowadzonych w Turcji przez polski

Logo projektu Eclipse Hunters.
Filtry konieczne do wykonania zdjęć przekazała firma

Zdjęcie wykonane przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego podczas całkowitego zaćmienia Słońca w Side w Turcji. Mozaika przedstawia ostatnie momenty całkowitego zaćmienia – trzeci kontakt.

Zdjęcie wykonane przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego podczas całkowitego zaćmienia Słońca w Side w Turcji. Widoczne jest zjawisko pierścienia z diamentem – gdy Księżyc zaczyna odsłaniać tarczę Słońca.

Zdjęcie wykonane przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego podczas całkowitego zaćmienia Słońca w Side w Turcji. Widoczne jest zjawisko pereł Baily’ego – światło słoneczne przebłyskuje pomiędzy górami na powierzchni Księżyca.

Całkowite zaćmienie Słońca 29 marca 2006, sfotografowane przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego (uczestników projektu Eclipse Hunters) w Side (Turcja). Wokół zasłoniętej tarczy Słońca wyraźnie widoczne są proturberancje.

Maksymalna faza zaćmienia sfotografowana przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego, uczestników wymiany polsko-tureckiej między klubami astronomicznymi “Almukantarat” i “Tutulum“. Zdjęcie wykonano w Side, w Turcji.

Chromosfera widoczna podczas zaćmienia sfotografowana przez Piotra Fitę i Jana Urbańskiego, uczestników wymiany polsko-tureckiej między klubami astronomicznymi “Almukantarat” i “Tutulum“. Zdjęcie wykonano w Side, w Turcji. Obiektyw Canon EF 600L i aparat Canon EOS 10D udostępnił sklep internetowy

Protuberancje w obiektywie Piotra Fity i Jana Urbańskiego, uczestników wymiany polsko-tureckiej między klubami astronomicznymi “Almukantarat” i “Tutulum“. Zdjęcie wykonano w Side, w Turcji.

Zdjęcie wykonane podczas całkowitego zaćmienia Słońca obserwowanego w Turcji. Autorem zdjęcia jest Wojtek Rutkowski, uczestnik polsko-tureckiego projektu Eclipse Hunters.

Perła Baily’ego sfotografowana 29 marca 2006 roku w Side (Turcja) w czasie całkowitego zaćmienia Słońca. Autorem zdjęcia jest Paweł Laskoś-Grabowski, uczestnik wymiany polsko-tureckiej między klubami astronomicznymi “Almukantarat” i “Tutulum“.
Gosia K.
wow — Pierwsze zdjecie wymiata. Naprawde.
martusia
wow 😉 — uzik wymiata ;] zdjęcie cudowne 🙂
$pryt
The best — Moim zdaniem najlepszym zdjęciem jest fota chromosfery. Te światło słoneczne prześwitujące przez księżycowe góry w prawym-dolnym “rogu” globu. Przepiękne… 🙂
Krakauer
Rzeczywiście, interesujące 🙂 — Znając życie będą jeszcze lepsze. Zastanawiam się jak korona wyszła.
Gratulujemy autorom.
Trochę szkoda że w południowej polsce w najlepszym wypadku zachmurzenie wynosiło 100% i nie było widać zupełnie nic.
$pryt
I…. — faktycznie, u mnie zachmurzenie również wynosiło 100%. Jedyne, co wyróżniało tę środę od innych był lekki półmrok w wszechobecnej mgle deszczu, jaki zapanował koło dwunastej.
mir
troche nie na temat — relacja na tvp3 byla calkiem calkiem szczegolnie ze na cnn w szczytowej fazie puscili reklamy a tvn24 dal tylko okienko w tle gledzenia jakiegos wazniaka z pis
a tak nienatemat to czy ktos ma bezposredniego linka do NASA TV
nie ich strone ale besposredni strumien do wpisania w windows media player
bo to co trzeba klikac na ichej stronie ten sponsorowany przez yahoo to niestety mi niedziala
a dzisiaj w nocy start 13zalogi ISS i nima jak ogladac
tak ze bardzo bym prosil 🙂
LukiW
Zdjecia z Side — Zapraszam do oglądania moich zdjęc z całkowitego w Side w Turcji.
http://www.lukiw.prv.pl
lady.arwena
Ładne:) — Zdjęcia są bardzo ładne:) Szkoda, że w mojej miejscowości nic nie było widac;(