Kliknij, aby zobaczyć mapę
Kiedy:
25 maj 2018@12:30 – 26 maj 2018@17:30
2018-05-25T12:30:00+02:00
2018-05-26T17:30:00+02:00
Gdzie:
Aleje Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa
Koszty:
Bez opłat
Act In Space: Warszawa @ Aleje Jerozolimskie 181B

Act In Space Warsaw to hackathon podczas którego każdy entuzjasta kosmosu może zrealizować swoje marzenie o zaangażowaniu się w kosmiczny projekt. Zwycięzcy polskiej edycji pojadą na finał światowy do Tuluzy we Francji, gdzie powalczą o lot Zero G, w trakcie którego doświadcza się nieważkości, tak jak prawdziwi astronauci.

Act In Space to hackathon technologii kosmicznych. Uczestnicy mają 24h na wymyślenie, zaprojektowania i zaprezentowania produktu lub usługi, która opierałaby się o technologie kosmiczne. Wyzwania projektowe i opisy technologii przygotowały wspólnie Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES). Wydarzenie skierowane jest do studentów, przedsiębiorców, inżynierów oraz wszystkich innych entuzjastów sektora kosmicznego. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko dotknąć kosmosu, ale również znaleźć pomysł na własną firmę z sektora kosmicznego.

Uczestnicy hackathonu w Warszawie będą rywalizować z uczestnikami tego samego wydarzenia w 72 miastach z 34 krajów. Najlepsze zespoły z Warszawy i Krakowa zmierzą się w finale krajowym, a następnie w finale międzynarodowym Act In Space, który jest przewidziany w dniu 27 czerwca br. podczas Toulouse Space Show we Francji.

Główna nagroda Act In Space: lot samolotem Zero G, podczas którego uczestnicy będą doświadczać stanu nieważkości, a także szkolenie w symulatorze Airbusa A320 i wizytę w sali integracji satelitów.

Link do rejestracji na hackathon można znaleźć TUTAJ. Więcej informacji w serwisie Facebook.

Autor

Avatar photo
Miłosz Kierepka

Członek Klubu Astronomicznego Almukantarat, pasjonat prywatnego sektora przemysłu kosmicznego. Były zastępca redaktora naczelnego portalu AstroNET. Prowadzi wykłady, pokazy i warsztaty z astronomii (oraz innych nauk ścisłych) dla dzieci i młodzieży, a czasem i dorosłych.

Dodaj komentarz