Olimpiada astronomiczna to świetna okazja dla licealistów i nie tylko, by zgłębić tajniki tej dziedziny oraz spróbować swoich sił w zadaniach teoretycznych, jak również praktycznych. Jeśli interesujesz się astronomią, astronautyką lub generalnie kosmosem, ta Olimpiada jest dla Ciebie.
Zawody rozgrywane są w trzech etapach. Zawody I stopnia (szkolne) odbywają się w formie etapu korespondencyjnego. Uczestnicy mają za zadanie rozwiązać dwie serie zadań teoretycznych, jak również wykonać jedno zadanie obserwacyjne. Wszystkie z powyższych zadań wykonywane są w warunkach domowych, a więc jest to idealny czas na podszlifowanie swoich umiejętności astronomicznych.
Zawody półfinałowe (II etap) rozgrywane są w kilku miastach Polski i składają się z czterech zadań teoretycznych, na których rozwiązanie ma się kilka godzin. Finał (III etap) rozgrywany jest w ciągu kilku dni w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Na tym etapie uczestnicy ponownie mierzą się z trudniejszymi zadaniami teoretycznymi, jak również z obserwacjami nocnego nieba lub sztucznego nieba Planetarium.
Zapisy trwają do terminu przysyłania pierwszej serii zadań, czyli 17 października.