Te dwa księżyce mają bardzo wiele wspólnego – zostały nawet odkryte przez tę samą osobę, Giovanniego Cassiniego. Dzisiaj dzięki sondzie nazwanej na cześć włoskiego astronoma jego nazwiskiem możemy zobaczyć Tetydę i Reę z bliska.
Nazwy księżyców są odwołaniem do greckiej mitologii, zgodnie z którą Tetyda i Rea były siostrami należącymi do pokolenia tytanów. Również jako księżyce Saturna wyglądają niczym rodzeństwo. Zarówno Tetyda jak i Rea są księżycami lodowymi. Rea jest drugim co do wielkości naturalnym satelitą Saturna, o średnicy 1527 kilometrów, a Tetyda ze średnicą 1062 kilometry znajduje się na piątym miejscu tej długiej listy. Oba obiekty mają wystarczające rozmiary, aby przybrać kulisty kształt i raczej nie przejawiają aktywności geologicznej.
Choć na zdjęciu księżyce wyglądają jakby były bardzo blisko siebie, wynika to jedynie z perspektywy, z jakiej zostało zrobione zdjęcie. W rzeczywistości w tym momencie Rea i Tetyda znajdowały się w odległości około 360 000 kilometrów od siebie (jest to odległość porównywalna z dystansem dzielącym nas od ziemskiego Księżyca). Z tego względu rozmiary księżyców widoczne na zdjęciu nie oddają wiernie zależności pomiędzy ich rozmiarami rzeczywistymi.
Zdjęcie ukazuje Tetydę i Reę od strony przeciwnej do Saturna. Zostało wykonane przez sondę Cassini-Huygens z odległości ponad miliona kilometrów od Rei i półtora miliona kilometrów od Tetydy.