Na wysokości 5 tysięcy metrów nad poziomem morza, na płaskowyżu Chajnantor na pustyni Atacama panują prawdopodobnie najlepsze warunki obserwacyjne na Ziemi. To tam znajduje się największy na świecie interferometr radiowy ALMA, złożony z 66 anten o średnicach czasz 12 i 7 metrów. Powstał on przy współpracy międzynarodowych partnerów z czterech kontynentów.
Na zdjęciu, nad antenami ALMA, widoczny jest fragment nieba południowego z gwiazdozbiorami Kila i Żagla. Pomarańczowa gwiazda po lewej stronie to Lambda Velorum (λ Vel)– jedna z najjaśniejszych gwiazd Żagla, która jest też nazywana z arabskiego Suhail. Nazwa w 2016 roku została przypisana pomarańczowemu nadolbrzymowi przez Międzynarodową Unię Astronomiczną w 2016 r. Wcześniej takim mianem nazywano także najjaśniejszą gwiazdę w konstelacji Gammę Velorum (γ Vel).
Drugą pomarańczową gwiazdą jest ε Car – Avior, a trzy błękitne, tworzące kształt litery L, to Alsephina – δ Vel, Markeb – κ Vel, oraz Aspidiske – ι Car. Te trzy gwiazdy wraz z Aviorem tworzą tak zwany Fałszywy Krzyż.
Różowa poświata na niebie to mgławica Carina.