30 listopada o godzinie 18:16 Księżyc osiągnie pierwszą kwadrę. Niecałe dwie godziny później dojdzie do zakrycia gwiazdy czwartej wielkości gwiazdowej nieoświetlonym księżycowym brzegiem. Dzień później około 17:00 Srebrny Glob zbliży się na odległość czterech stopni do Marsa. Wszystkie zjawiska będą miały miejsce w gwiazdozbiorze Wodnika.
W momencie osiągnięcia kwadry widoczna będzie świecąca “połówka” Księżyca zwrócona wypukłością w kierunku zachodnim (czyli w prawo). Srebrny Glob znajdować się będzie około 24 stopni ponad południowym horyzontem, a Mars – 14 stopni od niego (w lewo i do góry). Jasność wyniesie -0,4 wielkości gwiazdowej.
Około 19:57 za księżycową tarczą skryje się gwiazda tau Wodnika o jasności 4 magnitudo. Znajduje się ona w odległości około 380 lat świetlnych od nas. Do prowadzenia obserwacji zjawiska przyda się unieruchomiona lornetka lub luneta. Odkrycie nastąpi około 21:05. W czasie zakrycia
Do następnego wieczora, czyli do czasu złączenia, Księżyc “przytyje” i oświetlona część jego powierzchni wzrośnie do 60 procent. Świecić wtedy będzie 4 stopnie na południe od planety (czyli bliżej horyzontu niż Mars).
Kolejne noce będą coraz jaśniejsze ze względu na zbliżania się pełni.