Kometa ma jasność 5 magnitudo czyli na ciemnym niebie jest dostrzegalna gołym okiem. Świeci pod Orionem. Do jej odnalezienia można wykorzystać gwiazdę Rigel (prawy dolny narożnik Oriona). Z czasem będzie coraz jaśniejsza i coraz wyżej na niebie.
Najjaśniejsza, czyli 4 magnitudo, będzie prawdopodobnie 9 stycznia, na tle gwiazdozbioru Byka. Kieruje się cały czas na północ, od chwili odkrycia przeszła przez: Rufę, Gołębia i Zająca. W najbliższych tygodniach przetnie Erydan, Byka, Barana, Trójkąt i Andromedę. Około 17 stycznia minie Plejady. Księżyc zbliża się w tej chwili do pełni, ale mimo to powinno udać się cały czas śledzić kometę chociażby przez lornetkę. Później Srebrny Glob przestanie rozjaśniać tło. Stanie się to akurat w momencie kiedy kometa będzie osiągać swoją największą jasność. Najbliżej Ziemi Kometa Lovejoya znajdzie się 7 stycznia (0,46 jednostki astronomicznej) a najbliżej Słońca (1,29 j.a.) czyli w peryhelium – 30 stycznia 2015.
Kometę C/2014 Q2 (Lovejoy) odkrył Terry Lovejoy z Australii, na zdjęciu z ośmiocalowego teleskopu. W momencie odkrycia miała jasność 15 magnitudo. Jest to kometa okresowa. Okres jej obiegu wokół Słońca wynosił 11500 lat, ale perturbacje ze strony planet skrócą go w trakcie tego powrotu do 8 tysięcy lat.